Rozstrzygnięcie I Mikołajkowych Towarzyskich Zawodów w Stajni Apanama

Hejka!

Zanim przejdziemy do zawodów, muszę powiedzieć, że było naprawdę sporo pracy nad obróbką zdjęć, całym wycinaniem tła, pisaniem posta, robieniem spisów uczestników i w międzyczasie lekkim stresowaniem się, czy o nikim nie zapomniałam. Dopiero teraz udało mi się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Nie przedłużając, zaczynamy.

                                                                             ~~~

Gdy ostatnia przyczepa wtoczyła się na teren naszej stajni, mogliśmy oficjalnie rozpocząć zawody. Konie stały w swoich tymczasowych boksach, jeźdźcy stali i słuchali poleceń. Każdy otrzymał numerek startowy, a uczestnicy klasy mini LL skierowali się przygotować wierzchowce, gdyż to oni rozpoczną I Mikołajkowe Towarzyskie Zawody w Stajni Apanama! Odpalamy muzykę, w końcu mamy się tutaj dobrze bawić!

Pamiętajmy, że upadek oznacza eliminację (lecz z możliwością dokończenia przejazdu dla treningu!), za strącenie przeszkody lub wyłamanie - 4 punkty karne, 8 punktów karnych za drugie nieposłuszeństwo, natomiast przekroczenie czasu - 1 punkt karny za każde 4 sekundy. Norma czasu w klasie mini LL - 1 min. 30 s. Norma czasu w klasie L - 2 min. Norma czasu w klasie CS - również 2 min.

Przedstawienie par obowiązkowe!

Klasa mini LL (50 cm)

1. Tomasz Problem - Hermiona (11 lat, kuc islandzki) - OJ GOLD HORSES

Kuce islandzkie nie są końmi typowo skokowymi, ale radzą sobie całkiem nieźle. Trzymamy kciuki za tą niewielką klaczkę!

2. Sara Quena - Django (5 lat, paso fino) - OJ GOLD HORSES

Dzisiaj są pierwsze zawody młodego ogiera. Wydawał się być trochę rozproszony na rozprężalni, lecz jeździec bardzo dobrze nad nim panował.  

3. Wiktoria Sosnowska - Saturn (9 lat, koń fiordzki) - STAJNIA APANAMA

To idealny koń na pierwsze starty, ratuje wiele najazdów i skoków, przy czym jest grzeczny i opanowany!

4. Paulina Misiewicz - Nugat (11 lat, quarter horse) - STAJNIA APANAMA

Doświadczona amazonka na niedoświadczonym koniu - może być ciekawie! Sprawdzamy Nugata, konik całkiem dobrze radzi sobie na parkurach, lecz niewiele miał do czynienia z zawodami i wydaje się być mocno niezdecydowany.

5. Zuzanna Oleszka - Sweetness (7 lat, kuc fell) - STAJNIA APANAMA

Druga dziewczyna, która dopiero zaczyna przygodę z zawodami. Kucynka dzisiaj była dosyć złośliwa w stosunku do jeźdźca, jak i koni wokół niej, zdążyła nawet capnąć Hermionę!

6. Ingreed Salvatore - Fany (7 lat, British Spooted Pony) - FARMA BLUE - MERLLE

Dużo siedmiolatków się u nas pojawia, a o jakich różnorodnych charakterach! Te dziewczyny nie przejęły się zbyt otoczeniem, na rozprężalni były po prostu skupione, płynęły przez cały tor, z niewidoczną nicią porozumienia.

Klasa L (100 cm)

1. Magda Wróbel - Burbon (11 lat, koń trakeński) - OJ GOLD HORSES

Na rozprężalni wydawał się być oazą spokoju, a jeździec bardzo dobrze go prowadził. Mają spore szanse na sukces!

2. Katarzyna Wozicka - Enter (9 lat, koń pełnej krwi angielskiej) - STAJNIA LEWOSTA

Ten koń zachowywał się podobnie jak Burbon z OJ Gold Horses, nie licząc momentu przy rozgrzewkowych skokach, gdy bardzo przestraszył się kolorowej przeszkody i wyłamał. Miejmy nadzieję, że na parkurze nic takiego się nie wydarzy!

3. Anna Kapuścińska - Nike (7 lat, australian stock horse) - STAJNIA ŚWIT

Nike jak grecka bogini zwycięstwa, kto wie! Przy rozgrzewce koń szybko galopował, bardzo dobrze skracał i wydłużał krok, a amazonka z niesamowitą gracją i lekkością pokonywała przeszkody na jego grzbiecie. Kolejna para z dużymi predyspozycjami!

4. Natalia Kowal - Inka (7 lat, koń pełnej krwi angielskiej) - STAJNIA APANAMA

Klacz z gorącą głową, lecz Natalii to nie zniechęca. Wręcz przeciwnie, ma wiele sposobów na kobyłkę oraz wydobycie całego jej potencjału!

5. Paulina Misiewicz - Księżna (7 lat, koń missouri fox trotter) - STAJNIA APANAMA

Klacz nie jest koniem typowo skokowym, lecz przyciągała wzrok. Bardzo wysoka, długonoga, z masą wdzięku i śliczną maścią. Ciekawe, jak sobie poradzą!

6. Agata Misiewicz - Armagedon (5 lat, koń wielkopolski) - STAJNIA APANAMA

Młody ogier pokazał rogi już na samym początku. Dziewczyna zdradziła, że nie jest pewna, jak koń zachowa się na przejeździe, bo przeraził się nieznanymi końmi, ludźmi i sprzętem wokół siebie.

7. Elise Salvatore - Szatan (10 lat, koń trakeński) - FARMA BLUE - MERLLE

Koń był bardzo niepewny i lekko zbuntowany przy rozgrzewce, lecz jeździec doskonale go prowadził i nie wadził mu na grzbiecie, w związku z czym żadna z przeszkód nie sprawiła im problemu, choć Szatan nie był do końca pewny przeszkody z wodą. Chyba trafił się koń nielubiący moczyć kopytek!

Klasa CS (150 cm)

1. Emilia Kopytko - Funiek (9 lat, koń pełnej krwi angielskiej) - OJ GOLD HORSES

Bardzo charakterny koń - podczas przejazdu na zawodach u Blue Merlle były małe problemy, lecz tutaj, jak na razie, sprawuje się bardzo dobrze!

2. Sara Quena - Doxy (6 lat, koń holsztyński) - OJ GOLD HORSES

Klacz odniosła sukces w wyżej wspomnianych zawodach na farmie Blue Merlle. Doxy uwielbia skoki, a w takich wysokościach, mimo, że nie startuje często, bardzo dobrze sobie radzi!

3. Katarzyna Wozicka - Enter (9 lat, koń pełnej krwi angielskiej) - STAJNIA LEWOSTA

Ogier był lekko zaskoczony wysokością przeszkód, lecz razem z jeźdźcem wybrnęli z tej sytuacji. 

4. Anna Kapuścińska - Nike (7 lat, australian stock horse) - STAJNIA ŚWIT

Koń z olbrzymim sercem i talentem do skoków. W takich wysokościach czuje się jak ryba w wodzie, z pewnością dobrze sobie poradzi!

5. Natalia Kowal - Dast (6 lat, knabstrup) - STAJNIA APANAMA

Klacz bardzo dobrze zachowała się na swoich pierwszych zawodach u Blue Merlle, w związku z czym postanowiliśmy wystawić ją na tą próbę, tym razem pod innym jeźdźcem!

6. Agata Misiewicz - Mustang (10 lat, tennessee walker horse) - STAJNIA APANAMA

Więź między nimi jest tak wielka, jak ich zamiłowanie do skoków. Niesamowicie zgrana para, o tych samych zainteresowaniach, z wielką pasją, talentem i umiejętnościami. Musieli się tutaj znaleźć!

7. Elise Salvatore - T-Sash (18 lat, koń trakeński) - FARMA BLUE - MERLLE

Klacz jest raczej oszczędzana z racji wieku, ale ma niesamowite serce i talent do skoków. Oraz bardzo dobrze współpracuje z jeźdźcem!

8. Ingreed Salvatore - Royal Electro (16 lat, koń hanowerski) - FARMA BLUE - MERLLE

Doświadczona para! Ogier wprawiony w tych wysokościach, jeździec pewny siebie - zupełnie jak koń. Wróżymy im kolejne sukcesy!
                                                                                ~~~

Poznaliśmy uczestników, którzy teraz, rozgrzani, czekają na swoje starty. Klasa mini LL, proszę się przygotować! Parkur jest już ustawiony, lecz może warto go przedstawić.

Pierwszą przeszkodą jest koperta. Następnie kierujemy się na dwie stacjonaty ustawione na skok wyskok. Wykonujemy obszerny zakręt i dokładnie na środku hali pokonujemy oksera. Na horyzoncie rów z wodą i niską poprzeczką. Znów kręcimy i znajdujemy się po drugiej stronie, gdzie czeka na nas następna stacjonata. Ostatni wita nas mur. Po oddaniu skoku galopujemy ku mecie i kierujemy się na drugą halę, żeby rozstępować wierzchowca. Mam nadzieję, że wszystko jasne. Zapraszamy pierwszego zawodnika na start! 

1. Tomasz Problem na Hermionie reprezentujący OJ Gold Horses! Czy masz Tomku problem z kucykiem? A może z zapamiętaniem trasy? Nie? To świetnie! Ruszamy!


Był mały problem z zagalopowaniem, lecz finalnie udało się i biegną na pierwszą przeszkodę. Jeździec przygotowuje się do skoku i... Spada z konia! Klacz przebiegła całe koło, zanim udało się ją złapać. Tomek podnosi się i prowadzi klacz do wyjścia. Hola, hola, gdzie się wybierasz? To zawody towarzyskie, stajenne, nie oficjalne! Spróbuj jeszcze raz, pokaż co potrafisz!
Jeździec z powrotem dosiada konia, robi woltę, zagalopowuje i jedzie na kopertę. Mimo zawahania klaczki, Tomek przyciska mocniej łydki i znajdują się po drugiej stronie. Skok wyskok obył się bez problemów, przed okserem klacz przyspieszyła i pokonała go w pięknym stylu. Rów z wodą ewidentnie jej się nie spodobał, lecz udało im się go przeskoczyć. Kolejna stacjonata bez problemów. Przed murem Hermiona delikatnie zwolniła, ale poddała się jeźdźcowi i pokonała go. 
Mimo, że zostali wyeliminowani, ukończyli przejazd w dobrym stylu!

Czas - 1 min. 26 s.
ELIMINACJA

2. Sara Quena na Django reprezentujący OJ Gold Horses! Jak sobie radzisz, Saro? Widzę, że świetnie. Myślę, że jesteście gotowi do startu. Koń już przebiera nogami!


Gdy otrzymali sygnał do startu, koń zamiast ruszyć strzelił kilka baranów, a w odpowiedzi na sygnał łydkami - stanął dęba. Sara z trudem utrzymała się na jego grzbiecie, lecz w końcu ruszyli. Kopertę pokonał szarpiąc łbem i protestując. Amazonka uspokoiła ogiera półparadami i skierowała go na skok wyskok. Znaleźli się po drugiej stronie i popędzili w stronę oksera. Po oddanym skoku koń znowu bryknął, lecz tym razem utrzymując jego głowę w  górze, jeźdźcowi udało się go opanować. Rów z wodą, mimo, że Django sprawiał wrażenie przestraszonego, pokonany został wzorowo. Są już po drugiej stronie stacjonaty, zbliżają się do muru. Ogier odskoczył w bok i zwolnił, lecz udało im się znaleźć na mecie. 
Poszło im całkiem dobrze, mieli bardzo dobry czas!

Czas - 1 min. 16 s.

3. Wiktoria Sosnowska na Saturnie reprezentujący Stajnię Apanama! Wyglądasz na lekko zestresowaną. Nie ma czym. To Twój pierwszy start, ale naprawdę nie ma się czego obawiać, jeśli sam Saturn nie jest zbyt poruszony!


Mimo delikatnego niezdecydowania amazonki koń niczym się zbytnio nie przejął. Ścisnęła go łydkami i pogalopowali w stronę pierwszej przeszkody jaką była koperta. Od razu znaleźli się po drugiej stronie. Skok wyskok też nie stanowił problemu dla pary. Niestety skacząc okser, sprytnie ustawiony tak, że najazd wymagał przyspieszenia tempa po zakręcie, czego zabrakło, koń zawadził tylnymi nogami o poprzeczkę. Mówi się trudno. Pojechali dalej i resztę parkuru pokonali idealnie, trzymając właściwą prędkość.

Czas - 1 min. 23 s.
4 PUNKTY KARNE

4. Paulina Misiewicz na Nugacie reprezentujący Stajnię Apanama! Tym razem sytuacja odwrócona. Jesteś opanowana jak widzę, lecz koń wydaje się być zdenerwowany. Masz sposób na jego opanowanie? Bardzo dobrze. Powodzenia!


Koń nerwowo przebiera nogami w miejscu i rozgląda się przestraszony. Jeździec cicho szepcze do niego i głaszcze go po szyi. Koń nadal nie chce się uspokoić. Rozbrzmiewa sygnał do startu, a koń panikuje. Amazonka traci jeszcze chwilę na uciszenie Nugata i ruszają. Pokonują pierwsze przeszkody z lekkim buntem ze strony konia. Zbliżają się do oksera, który nawet ucieszył parę. Koń strzygł uszami i dziewczyna śmiała się. Całkowicie wyluzowani dokończyli przejazd, nie licząc delikatnego szturchnięcia "cegieł" w murze, co na szczęście nie spowodowało zrzutki. Przejazd był udany, mieli wspaniały czas!

Czas - 1 min. 21 s.

5. Zuzanna Oleszka na Sweetness reprezentujące Stajnię Apanama! Widzę, że klacz już się wyluzowała. Świetnie! Na pewno dacie radę, w końcu dogadujecie się najlepiej! No, nie kłap zębami, Sweetness, daj się pogłaskać. Życzę udanego przejazdu!


Klacz delikatnie się stresuje, lecz opanowuje się po głaskaniu i uspokajaniu głosem skupia się i rusza równym, szybkim tempem na pierwszą przeszkodę. Koperta pokonana z daleka, co delikatnie zaburzyło im rytm - jeździec nie był na to przygotowany i nieelegancko odbił się od grzbietu. Skok wyskok z kolei z bardzo bliska, co powoduje zrzutkę na drugiej stacjonacie - zapomniały o wydłużeniu kroku, żeby kucyk łatwiej mógł pokonać odległości dostosowane do większych koni. Okser i rów z wodą udało się przeskoczyć bez zarzutu  - niepozorna klaczka potrafi się bardzo rozciągnąć! Reszta pokonana idealnie. Obie są zmęczone lecz zadowolone z przejazdu!

Czas - 1 min. 20 s. 
4 PUNKTY KARNE

6. Ingreed Salvatore na Fany reprezentujące Farmę Blue - Merlle! Zachowujecie kamienną twarz! Sądząc po zachowaniu klaczy na rozprężalni, przejazd będzie po prostu spokojny, bez szaleństw i błędów, mam rację?


Ruszyły równym, opanowanym galopem w stronę krzyżaka, który na żadnej z nich nie zrobił wrażenia. Skok wyskok pokonany bez zarzutu, teraz widać, że klaczka się wkręciła. Przyspieszyła kroku radośnie strzygąc uszami. Na okserze najazd nie przypasował kucynce, która trąciła pierwszego drąga przednim kopytem. Ingreed po wylądowaniu szybko obróciła się sprawdzając, czy nastąpiła zrzutka. Spokojnie, drąg utrzymał się na miejscu! Po chwili znalazły się za liverpool'em (przeszkoda z rowem z wodą), następnie za stacjonatą i także wzorowo pokonanym murem. Na mecie były w bardzo dobrym czasie!

Czas - 1 min. 13 s.

Przejazdy w klasie mini LL się skończyły. Nie wszystkie zostały zaakceptowane, lecz wszyscy przejechali parkur, w końcu to zawody towarzyskie dla treningu, dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji! 

                                                                            ~~~

Uczestnicy klasy L przygotowali już wierzchowce, zatem można przedstawić parkur. Poza drobnymi modyfikacjami i podwyższonymi przeszkodami, wiele się nie zmieniło. Zobaczmy! Pierwszą przeszkodą jest okser złożony z koperty i drąga na jej wysokości. Następnie czeka nas skok wyskok złożony z dwóch stacjonatek. Po niej zakręt i  doublebar. Po skoku znów skręcamy, tyle, że w drugą stronę i pokonujemy rów z średniej wysokości poprzeczką. Następnie znów stacjonata, ale czy taka zwykła? Otóż tym razem znajdują się tam kolorowe kwiaty i taśmy, które na szczęście zawodników nie trzepoczą, w końcu jesteśmy na hali. Jeśli uda się pokonać tamtą przeszkodę, kierujemy się na mur. Następnie szybki galop do mety i na drugą halę, żeby rozkłusować i rozstępować rumaki.

1. Magda Wróbel na Burbonie reprezentujący OJ Gold Horses! Jak się czujecie? No, dobry Burbonek. Jaki grzeczny konik! Jest taki na codzień? Złoty koń! Ruszajcie!


Stoją spokojnie i czekają na swój przejazd. Nie wyglądają wcale na zestresowanych! Ruszyli na okser. Co to? Po skoku koń potknął się i przeszedł na chwilę do kłusa, lecz Magda opanowała sytuację i po chwili tylko mignęli przed oczami, by zaraz znaleźć się za skokiem wyskokiem. Doublebar pokonany bardzo ładnie, już pędzą do liverpool'a. Dosłownie pędzą, koń leci jakby dostał skrzydeł! Może wypił Redbull'a :D? Żarty żartami, a tymczasem para zbliża się do muru. Najazd im nie podpasował, a koń zupełnie jakby zapomniał wyskoczyć! Wskoczyli prosto w przeszkodę i już myśleliśmy, że trzeba do nich biec, gdy galopem śmignęli do mety. Nie przejęli się zrzutką, nadal mają szanse, bo czas był w porządku!

Czas - 1 min. 40 s.
4 PUNKTY KARNE

2. Katarzyna Wozicka na Enterze reprezentujący Stajnię Lewosta! W takich wysokościach jak ryba w wodzie, tak? Na rozprężalni pokazał rogi. Myślisz, że teraz będzie spokojny? Oby był. Mądrze skorzystajcie z jego odbicia jak z trampoliny! Powodzenia!


Skierowali się do pierwszej przeszkody. Pokonali ją bez zarzutu, jednak skok wyskok zupełnie im nie pasował. Jako folblut, koń ma bardzo obszerny i wyciągnięty galop, nie skrócili kroku i strącili drążek w pierwszej stacjonacie, i niefortunnie także w drugiej! No nic, mimo, że mina lekko zrzedła amazonce, to pojechali dalej i dokończyli przejazd bez żadnego zawahania. Nie ma co się przejmować, koń ma olbrzymi potencjał, trzeba jedynie popracować nad skróceniem kroku!

Czas - 1 min. 44 s.
8 PUNKTÓW KARNYCH

3. Anna Kapuścińska na Nike reprezentujący Stajnię Świt! Cudowny koń! Od razu mi się spodobał. Obawiasz się jakiejś przeszkody? Miejmy nadzieję, że bezproblemowo pokonacie rów z wodą!


Już na samym początku mogliśmy podziwiać przepiękny baskil! Para zdecydowanie przykuwała uwagę. Nie mieli problemu z żadną przeszkodą, dopóki nie dotarli do rowu z wodą. Biegną, koń kłusuje coraz wolniej i wolniej. Amazonka zdeterminowana trąca go piętami i udaje im się go pokonać, choć nieco niezdarnie. Jeździec już chwyta mocno rudą grzywę i przefrunęli na drugą stronę stacjonaty! Mur również wzbudził odmienne emocje u konia, lecz finalnie znaleźli się za nim i prosto na mecie.

Czas - 1 min. 50 s.

4. Natalia Kowal na Ince repezentujące Stajnię Apanama! Ufasz klaczy? Nie do końca? Ona nerwowa? To by wszystko tłumaczyło, ale to przecież oaza spokoju! Wspaniałe są konie, na które można liczyć w ważnych sprawach. Udanego przejazdu Wam życzę!


Dziewczyny całkiem niedawno zaczęły współpracować, a klacz znana jest z tego, że robi co chce, chyba, że trafi na naprawdę dobrego jeźdźca! Pokonały okser w całkiem ładnym stylu. Inka zagryzła wędzidło i wyrwała do przodu. O rany! Rzuciła się na skok wyskok i przeskoczyła go jak szerokiego oksera. Jeździec ledwo utrzymał się na grzbiecie, lecz dzielnie jechał dalej. Dotarły do ostatniej przeszkody - muru. Tym razem klacz zużyła siły by wystrzelić w górę, skok z zapasem co najmniej na pół metra! Szalony koń, lecz nadawałaby się na klasę CS!

Czas - 1 min. 47 s.

5. Paulina Misiewicz na Księżnej reprezentujące Stajnię Apanama! Jak tam Twój koń? Widać, że bardzo dobrze! Macie duże szanse, jeśli ma takie cudowne odbcicie i skok, jak opowiadasz! Powodzenia!


Zanim klacz trafiła tutaj była koniem ujeżdżeniowym, w skoki została wdrożona ledwie rok temu. Ma potencjał, co zaraz nam pokaże! Przeskoczyły okser i ruszyły w stronę skoku wyskoku. Klacz galopowała dość wolno, lecz mocno wyciągając krok. W odpowiedzi na przyciśnięcie łydką Księżna bryknęła, i zatrzymała się przed doublebar'em. Paulina opanowała konia i stanowczo skierowała ją na przeszkodę. Zdecydowanie izabelowatej kobyle to nie pasowało, lecz poddała się i przeskoczyła. Resztę parkuru pokonały bez zarzutu.

Czas - 1 min. 42 s.
4 PUNKTY KARNE

6. Agata Misiewicz na Armagedonie reprezentujący Stajnię Apanama! Siostra poradziła sobie dobrze, jak myślisz, jak Ci pójdzie? Oj, oj, Armagedon spokojnie, kopyta na ziemię! Chyba nie jest zbyt zadowolony. Nie zajmuję Wam więcej czasu, trzymajcie się!


Rozbrzmiał sygnał do startu, a koń staje dęba. Zawodniczka utrzymuje się i sprowadza zwierzę na ziemię. Ruszają galopem. Ogier sadzi barana za baranem. Agresywnie rzuca się na przeszkodę, jednym, wielkim i ciężkim susem znajdują się po drugiej stonie. Skok wyskok o dziwo pokonali ładnie, lecz okazało się być to ciszą przed burzą, bo amazonka właśnie podnosi się z ziemi, a pomocnicy ustawiają doublebar'a z powrotem. Agata dosiada konia. Robi woltę i próbuje przeskoczyć nieszczęsną przeszkodę, co kończy się odmową skoku. Oddycha głęboko i próbuje jeszcze raz, wspomagając się bacikiem i mocniejszym wypchnięciem biodrami. Przefrunęli nad poprzeczką i lądują po drugiej stronie. Koń postanowił przestraszyć się kolejnej stacjonaty i stojącego kawałek dalej muru, ale końcowo udało im się go pokonać. To był emocjonujący przejazd!

Czas - 1 min 58 s.
ELIMINACJA

7. Elise Salvatore na Szatanie reprezentujący Farmę Blue - Merlle! Jak się czujesz? Czy twój koń ma rzeczywiście szatańskie usposobienie jak mówi jego imię? Zobaczmy jak sobie poradzicie! 


Wystartowali żwawym tempem. Pokonali okser i skierowali się na skok wyskok. Mimo, że pierwsza przeszkoda przeskoczona z daleka, zawodniczce to nie przeszkodziło, ani nie wyprowadziło z równowagi. Skręcają na pechowego doublebar'a, wiele osób miało z nim problem. Mocne odbicie i już w drodze do liverpool'a. W tym momencie wiatr z zewnątrz zatrząsł pobliskim drzewem, którego gałęzie uderzyły w ścianę hali. Koń przestraszony wrył kopyta w ziemię, lecz po chwili wrócił do przejazdu. Mieli sporo miejsca do przeszkody, więc jak gdyby nigdy nic zagalopowali. Pokonali rów z wodą, stacjonatę i końcowy mur. Przejazd zakończony radosnym bryknięciem. Zdecydowanie owocny!

Czas - 1 min. 43 s.

W klasie L poszło również dobrze, tak jak w mini LL. Wszyscy dobrze się czują i choć zdarzyła się jedna eliminacja, każdy ukończył przejazd, przynajmniej dla treningu, to najważniejsze. Zobaczmy jak zawodnicy klasy CS!

                                                                            ~~~

Przedstawmy Wam parkur, bo widzę, że stoicie i już czekacie! Na samym początku wita nas doublebar, następnie widzimy tripplebar'a, a niedługo później stacjonatę ze straszakami. Po szerokim zakręcie czeka nas okser, po chwili kolejny zakręt, a po upływie kolejnych kilku sekund powinniśmy być już za rowem z wodą i dwiema poprzeczkami nad nim. Pozostaje nam już tylko kolejna stacjonata ze straszakami, a po niej, po zakręcie, pokonujemy mur. Na koniec oczywiście kierujemy się na drugą halę, uspokoić siebie i zwierzę. Zapraszamy na start!

1. Emilia Kopytko na Fuńku reprezentujący OJ Gold Horses! Funiek pokazuje rogi, ale dobrze sobie radzisz z jego temperamentem. Parkurstoi otworem! 


Ruszyła pierwsza para! Koń lekko się buntuje, nie podoba mu się widocznie nowe otoczenie. Są już za doublebar'em, jadą w stronę tripplebar'a. Lekkie zawadzenie tylnym kopytem o poprzeczkę. Drąg zatrząsł się, ale został w miejscu. Co za szczęście! Funiek bryka kilka razy pod rząd, zaraz po tym jak pokonują stacjonatę ze straszakami. Przed okserem wybicie z bliska, nie zgrali się do końca. Koń wykonuje dość zabawnie wyglądający skok, a amazonka podskakuje w siodle, ratuje się jednak i rusza dalej. Rów pokonany bez problemów. Kolejna stacjonata ze straszakami również nie powinna ich sprawiać, ogier niespodziewanie zjeżdża na bok i zamiast pokonać ją na środku, skaczą przy prawym stojaku, wszystko jest jednak pod kontrolą. Reszta przejazdu minęła spokojnie.

Czas - 1 min. 50 s.

2. Sara Quena na Doxy reprezentujące OJ Gold Horses! Liczymy na was, dziewczyny! Bardzo dobrze się zgrywacie, jestem pewna, że będzie dobrze! 


Może znana Wam para - odniosły już jeden sukces na zawodach na Farmie Blue - Merlle. Zobaczmy jak poszło tym razem. Klacz uwielbia skakać i pokazała to! Z zaciekawieniem strzygła uszami, bez zarzutu przeskakiwała kolejne przeszkody. Nie zrobił na niej wrażenia szeroki tripplebar, okser czy przeszkoda ze straszakami. Na zakończenie przejazdu delikatnie bryknęła, z całej radości nawet po mecie nie chciała się zatrzymać!

Czas - 1 min. 52 s.

3. Katarzyna Wozicka na Enterze reprezentujący Stajnię Lewosta! Uwielbiacie takie wysokości, co? Mimo, że macie silną konkurencję, dacie radę, trzymamy kciuki! 


Ewidentnie wysokość mu się nie spodobała. Wyłamał pierwszą przeszkodę, tripplebar'a pokonał, lecz przed kolejną stacjonatą zrzucił jeźdźca. Amazonka upadła boleśnie na drąg i mimo takiej możliwości, nie chciała dokończyć przejazdu. Życzymy powodzenia przy treningach w domu!

Czas - nieukończony przejazd
ELIMINACJA

4. Anna Kapuścińska na Nike reprezentujący Stajnię Świt! Zaprezentowaliście się bardzo dobrze na poprzednim starcie, jesteśmy ciekawi jak będzie tutaj! 


Nasz cudowny rudy kasztan z powrotem na parkurze! W takich wysokościach bardzo dobrze się czuje. Wyjeżdżają na parkur i od razu mkną do pierwszej przeszkody. Kilka podskoków i rude konisko już pędzi do oksera. Galopują odrobinę za szybko, lecz wszystko  w porządku. Jeździec delikatnie spowalnia konia i ze stoickim spokojem pokonują ostatnie przeszkody. Przed murem wybili się ze zbyt bliska i następuje mocne trącenie jednej "cegły". Na szczęście zostaje na miejscu, ale ledwo się trzyma. Bardzo udany przejazd!

Czas - 1 min. 44 s.

5. Natalia Kowal na Dast reprezentujące Stajnię Apanama! Bardzo miło was widzieć! Oby Dast sprawowała się dobrze, tak jak na swoich pierwszych zawodach! 


W zawodach na Farmie Blue - Merlle Dast też startowała w tej wysokości. Dziś klacz była jednak dosyć humorzasta. Odmówiła skoku tripplebar'a dwa razy. Podczas reszty przejazdu definitywnie buntowała się, ale udało im się wszystko pokonać. Czeka je sporo treningów, aby naprawić błędy!

1 min. 53 s.
12 PUNKTÓW KARNYCH

6. Agata Misiewicz na Mustangu reprezentujący Stajnię Apanama! Nie wyglądacie na poruszonych tym, co was czeka. Odważnie i do przodu! 


Mimo, że amazonka zwykle kładła dość duży nacisk na dobry przejazd. Dzisiaj jednak postanowiła przejechać parkur na luzie, żeby zarówno ona jak i koń dobrze się bawili. Nie mieli żadnych problemów ze skokami, jedynie tripplebar'a koń pokonał z daleka i mimo, że wyciągnął się mocno, strącił ostatni drążek. Nie przejął się tym i strzygąc uszami pokonał resztę parkuru.

Czas - 1 min. 55 s.
4 PUNKTY KARNE

7. Elise Salvatore na T-Sash reprezentujące Farmę Blue - Merlle! Sasha czeka niecierpliwie na start, widać, że uwielbia skakać i być w centrum uwagi! 


Klacz już na starcie wydawała się być dość nakręcona, ale amazonka szybko ją uspokoiła. Ruszyły i w szybkim tempie pokonały doublebar'a oraz tripplebar'a. Koń z radością przyspieszył jeszcze bardziej. Wygląda na to, że obie dobrze się bawią! Mkną, zbliżają się już do rowu z wodą. Hop, i już do stacjonaty! Straszaki trochę zdziwiły Sashę, ale zbytnio nie pokazała tego po sobie. Mur również pokonany bezbłędnie. Widać, że obie są bardzo zadowolone z przejazdu!

Czas - 1 min. 44 s.

8. Ingreed Salvatore na Royal Electro reprezentujący Farmę Blue - Merlle! Czyżby koń był elektryczny, tak jak w imieniu ;P? Skoro jest doświadczony, nie powinno być kłopotów! 


Ostatnia para wyjeżdża na parkur! Od razu galopują. Koń, podobnie jak T-Sash, rusza szybkim galopem. Podwójna i potrójna przeszkoda już za nimi. Lecą do stacjonaty, a zaraz po niej okser. Małe potknięcie konia, lecz para utrzymuje się tempo, szybko ogarnęli sytuację. Następnie liverpool, stacjonata ze straszakami i mur, pokonane bez zawahania. Royal Electro ma olbrzymie doświadczenie w takich zawodach, jak i jego jeździec!

Czas - 1 min. 46 s.

                                                                                ~~~

Skończyliśmy przejazdy, zwycięzcy zostali wyłonieni. Czas je ogłosić!

                                                                KLASA MINI LL

1. Ingreed Salvatore - Fany - Farma Blue - Merlle (czas - 1 min. 13 s.)
2. Sara Quena - Django - OJ Gold Horses (czas - 1 min. 16 s.)
3. Paulina Misiewicz - Nugat - Stajnia Apanama (1 min. 21 s.)

                                                                        KLASA L

1. Elise Salvatore - Szatan - Farma Blue - Merlle (1 min. 43 s.)
2. Natalia Kowal - Inka - Stajnia Apanama (1 min. 47 s.)
3. Anna Kapuścińska - Nike - Stajnia Świt (1 min. 50 s.)

                                                                        KLASA CS

1. Anna Kapuścińska - Nike - Stajnia Świt (1 min. 44 s.) i Elise Salvatore - T - Sash - Farma Blue - Merlle (1 min. 44 s.)
2. Ingreed Salvatore - Royal Electro (1 min. 46 s. )
3. Emilia Kopytko - Funiek - OJ Gold Horses (1 min. 50 s.)

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział! Mamy nadzieję, że był to dla Was idealny trening oraz, że spotkamy się tutaj za jakiś czas w jeszcze większym składzie! Na lato planujemy zawody, przygotujcie się! 

Do następnych zawodów!

Komentarze

  1. Ooo, Sara i Emi na pewno chętnie wystartują! :D Dziewczyny, jak i konie, już są zadowolone w stajni ;). Tylko nikt się nie spodziewał, że z Funiem pójdzie lepiej niż z Doxy!
    Super opisane zawody, z takim poczuciem humoru :D. Na pewno następnym razem wezmę udział!
    Pozdrawiam ciepło :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję! Funiek miał widocznie bardzo dobry humorek ;)
      Pozdrawiam również!

      Usuń
  2. To jest mega post. Bardzo oryginalny, fajnie wykonany i.. i.... nwm co jeszcze. Masz jeden z lepszych blogòw o modelach koni

    OdpowiedzUsuń
  3. Aaa cudownie! Nie spodziewałam się, że tak dobrze nam pójdzie. :D Super opisy, cieszę się, że wszystko się udało. <3 Mam tylko uno pytanko, bo Electro ma czas przejazdu 1.46, pierwsze miejsce ma 1.44 a drugie 1.50 i widzę małą rozbieżność. xD Zdziwiłam się, że go tam nie ma, ale decyzję pozostawiam Tobie. Dziękuję za zorganizowanie zawodów i mam nadzieję, że jeszcze jakieś się odbędą. <3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ach, przepraszam za to niedopatrzenie, już poprawiam! Prawdopodobnie stało się do dlatego, że pisałam posta w odstępach czasowych i pomieszało mi się ;P
      Dziękuję bardzo, także za udział, i pozdrawiam!

      Usuń
    2. Nic nie szkodzi. Ja podczas pisania swojego też już na oczy nie widziałam 😹

      Usuń
    3. No tak, niby takie proste, a strasznie dużo czasu zajmuje xP

      Usuń
  4. O kurczę, widać jaki ogrom pracy musiałaś włożyć w tego posta :D
    Gratulujacje dla wszystkich zwycięzców :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty